Wrotki czy hulajnoga – które wybrać?

Wyczynowa jazda na deskorolkach, hulajnogach, wrotkach czy łyżworolkach to od dekad jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych wśród dzieci i młodzieży. Nic dziwnego. Nie dość, że jest to doskonała zabawa i forma spędzania wolnego czasu, do tego sporty te poprawiają kondycję, koordynację ruchową oraz generalnie kształtują sylwetkę i tężyznę fizyczną.

Zanim jednak zaczniemy pędzić na naszym sprzęcie po ulicach i skateparkach musimy zdecydować się na to, od której dyscypliny rozpocząć przygodę ze sportami ekstremalnymi. Jeśli nie przepadamy za deskorolkami, to wrotki będą dobrym pomysłem na początek. Wrotki dzięki czterem kółkom są stabilniejsze, a przez to bezpieczniejsze dla nowicjusza od łyżworolek, które wymagają więcej umiejętności. Zastanawiając się, jakie wrotki kupić należy uważnie rozważyć nasze potrzeby i możliwości finansowe. Inne wrotki przydadzą się nam do zwykłej jazdy po parku, inne gry w ulicznego hokeja, a jeszcze inne do ścigania się czy jazdy figurowej. Na szczęście w sieci odnajdziemy wiele stron poświęconych tej dyscyplinie, a jej miłośnicy chętnie podpowiedzą nam jakie wrotki będą dla nas najlepsze.

Sportem mniej popularnym niż jazda wrotkach lub skateboarding jest wyczynowa jazda na hulajnodze. Chociaż hulajnogi kojarzą się zazwyczaj z dziecięcymi zabawkami, nie oznacza to bynajmniej że w odpowiedni sposób używane nie zapewniają ogromnej frajdy oraz dawki adrenaliny. Należy w tym miejscu podkreślić, że hulajnogi przeznaczone do wykonywania skoków i trików różnią się od pojazdów przeznaczonych do spokojnej jazdy. Dlatego też przed kupnem wyczynowego sprzętu sprawdźmy aktualny ranking hulajnóg, by wybrać odpowiedni model.

Dodaj komentarz