Rola magnezu i cynku w funkcjonowaniu organizmu

Magnez łagodzi zaparcia, wzmacnia kości, leczy migrenę i bóle głowy, pomaga w radzeniu sobie z cukrzycą, poprawia zdrowie serca, łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego i lęk. Cynk jest pełen niesamowitych korzyści zdrowotnych, promuje zdrową skórę, eliminuje zaburzenia prostaty, promuje zdrowie psychiczne, wyostrza wzrok, leczy przeziębienia i wspomaga odchudzanie.

Dlaczego warto brać magnez?

Do innych korzyści zażywania magnezu możemy zaliczyć leczenie zaburzeń psychicznych, zapobieganie astmie, zwiększenie poziomu energii, pomoc w produkcji kolagenu, regulację funkcji pęcherza moczowego, stymulowanie wchłaniania składników mineralnych, zapobieganie atakom eutptycznym i zwalczanie stanu zapalnego. Magnez występuje w różnych produktach spożywczych. jest też dostępny w postaci różnych suplementów, a także występuje w niektórych lekach (na przykład środkach przeczyszczających i lekach zobojętniających).

https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/magnez-objawy-niedoboru-chlorek-czy-siarczan-ktory-wybrac/7948/

Dlaczego warto brać cynk?

Do innych korzyści zażywania cynku możemy zaliczyć regulację tempa metabolizmu organizmu, pomoc w naprawie i wzroście komórek, zapobieganie rakowi, łagodzenie zmęczenia i leczenie ślepoty nocnej. Warto pamiętać, że nasz organizm potrzebuje kilku mikroelementów, aby optymalnie funkcjonować i uniknąć potencjalnych zagrożeń i komplikacji zdrowotnych. Cynk pomaga w zachowaniu prawidłowych funkcji organizmu. Odgrywa istotną rolę w regulacji poziomu testosteronu w organizmie. Chroni w ten sposób przed dokuczliwym trądzikiem i innymi niedoskonałościami skóry.

https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/cynk-niedobor-i-wlasciwosci-w-tabletkach-czy-sprayu-kiedy-stosowac/7951/

Dodaj komentarz