Jak dobierać sprzęt sportowy?

Uprawianie sportu przynosi wiele korzyści zdrowotnych, a sporo dyscyplin sportowych i rekreacyjnych stanowi też źródło świetnej zabawy. Niedużym nakładem finansowym można więc wpłynąć nie tylko na własne zdrowie, ale też samopoczucie. Sklepy sportowe oferują obecnie duży wybór urządzeń i akcesoriów, dzięki którym można wiele dyscyplin uprawiać w domu.

Jedną z nich jest dart, czyli rzutki. To sport popularny w klubach i barach, ale dziś można sobie bez problemu zakupić darta do domu. Oczywiście dart domowy, a klubowy różnią się od siebie. Do domu kupuje się dart wiszący. To, jaki dart do domu będzie najlepszy zależy zarówno od możliwości finansowych, jak i potrzeb. Gdy będzie używany często, szczególnie przez większe grono osób, warto pokusić się o dart elektroniczny, który jest już namiastką profesjonalnego darta. Do okazjonalnej zabawy wystarczający będzie zwykły dart, gdzie wyniki liczy się samemu. Jest on oczywiście dużo tańszy od elektronicznego.

Wśród pań bardzo popularnym przyrządem do ćwiczeń jest piłka gimnastyczna, zwana też fit ball. Pozwala ona na wykonywanie szeregu ćwiczeń, w tym rozciągających, wzmacniających czy nawet rehabilitacyjnych. Ćwiczenia takie można wykonywać samodzielnie po zapoznaniu się z instrukcjami. Przy wyborze takiej piłki, wśród licznych parametrów bardzo istotny jest rozmiar. Chcąc wiedzieć, jak dobrać rozmiar piłka gimnastyczna najczęściej występuje w czterech wielkościach. Wielkość dobieramy pod względem wzrostu. Im ktoś jest wyższy, tym większa musi być średnica piłki. Rozmiar dobiera się siadając na piłce, a kąt między udem a podudziem musi wynosić minimum 90 stopni.

Dodaj komentarz